Monday 15 Oct Mon 15 Oct
Tuesday 16 Oct Tue 16 Oct
Wednesday 17 Oct Wed 17 Oct
Thursday 18 Oct Thu 18 Oct
Friday 19 Oct Fri 19 Oct
Saturday 20 Oct Sat 20 Oct
Sunday 21 Oct Sun 21 Oct
 
Open Gymnasium 05:30 - 09:00  
P90X Live 05:30 - 06:20 Robbie Bucker 
Group Cycling 05:45 - 06:30 David Marsden 
 
 
Group Cycling 08:30 - 09:20 Oleta Lambert 
 
 
 
Power Yoga 09:20 - 10:20 Lia Bollinger 
Body Pump 09:30 - 10:30 Adrianne Hunt 
Kidz Fit 09:45 - 10:15  
 
 
 
SilverSneakers Classic 10:40 - 11:30 Judy McCormick 
TurboKick 10:40 - 11:30 Robbie Bucker 
 
Open Gymnasium 12:00 - 16:45  
Open Gymnasium 13:00 - 17:45  
 
 
Group Cycling 16:45 - 17:20 Cheryl Warren 
 
P90X Live 17:30 - 18:20 Robbie Bucker 
Kidz Fit 18:30 - 19:15  
ZUMBA 18:30 - 19:20 Jenny Russell 
 
Open Basketball 19:15 - 21:45  
Body Design 04:15 - 04:45 Deb Stokes 
Open Gymnasium 05:30 - 09:00  
 
 
Body Pump 06:30 - 07:30 Laura Davidson 
 
Power Walking 08:30 - 09:15 Adrianne Hunt 
 
 
 
Gentle Yoga 09:20 - 10:20 Kathy Royal 
P90X Live 09:30 - 10:20 Adrianne Hunt 
 
 
Senior Strength 10:30 - 11:00 Kathy Royal 
ZUMBA 10:30 - 11:20 Atoya Thomas 
 
 
Silver Sneaker Stability 11:00 - 11:30 Kathy Royal 
Open Gymnasium 12:00 - 16:45  
 
 
 
Pilates Fusion 16:45 - 17:15 Cheryl Warren 
 
TurboKick 17:30 - 18:20 Robbie Bucker 
Body Pump 18:30 - 19:30 Megan Wagner 
Kidz Fit 18:30 - 19:15 Deb Stokes 
 
Open Gymnasium 19:15 - 21:45  
 
Open Gymnasium 05:30 - 09:00  
 
Group Cycling 05:45 - 06:30 David Marsden 
 
 
Group Cycling 08:30 - 09:20 Oleta Lambert 
 
 
 
Fit Yoga 09:20 - 10:20 Gretchen Brown 
Hula Hoop Workout 09:30 - 10:20  
Kidz Fit 09:45 - 10:15  
 
ZUMBA 10:30 - 11:20 Anne Tierney 
 
SilverSneakers Classic 10:40 - 11:30 Kathy Royal 
 
 
Open Gymnasium 12:00 - 16:45  
 
 
Yoga 16:30 - 17:20 John Vona 
 
Family Fun Time 17:15 - 18:15  
Sandbell Total Body 17:30 - 18:20 Deb Stokes 
Fit Yoga 18:30 - 19:30 Lia Bollinger 
Kidz Fit 18:30 - 19:15  
 
Open Gymnasium 19:15 - 21:45  
 
Open Gymnasium 05:30 - 09:00  
 
 
Body Pump 06:30 - 07:30 Megan Wagner 
Sculpt Yoga 07:30 - 08:25 Gretchen Brown 
Fitness - circuit training 08:30 - 09:15 Adrianne Hunt 
 
 
 
Power Yoga 09:20 - 10:20 Shaye Molendyke 
Group Cycling 09:30 - 10:20 Adrianne Hunt 
 
 
Gentle Yoga 10:30 - 11:30 Kathy Royal 
ZUMBA 10:30 - 11:20 Atoya Thomas 
 
 
 
Open Gymnasium 12:00 - 16:45  
 
 
 
Barre Tone 16:45 - 17:15 Cheryl Warren 
 
PiYo 17:30 - 18:20 Cheryl Warren 
Kidz Fit 18:30 - 19:15 Dionne McLean 
 
ZUMBA 18:40 - 19:30 Jenny Russell 
Open Gymnasium 19:15 - 21:45  
 
Open Gymnasium 05:30 - 09:00  
 
Group Cycling 05:45 - 06:30 David Marsden 
 
 
Power Walking 08:30 - 09:15 Adrianne Hunt 
 
 
 
 
Body Pump 09:30 - 10:30 Laura Davidson 
Kidz Fit 09:45 - 10:15  
 
 
 
SilverSneakers YogaStretch 10:40 - 11:30 Kathy Royal 
ZUMBA 10:40 - 11:30 Anne Tierney 
 
Open Gymnasium 12:00 - 16:45  
 
 
 
 
 
Breathe & Stretch Yoga 17:30 - 18:30 Gretchen Brown 
Kidz Fit 18:30 - 19:15  
 
 
 
 
 
 
 
 
Body Pump 07:30 - 08:30 Betsy Mitchem 
 
Pilates Fusion 08:35 - 09:05 Deb Stokes 
HIIT 09:10 - 10:00 Deb Stokes 
Group Cycling 09:15 - 10:00 Tina Petersen 
 
 
 
ZUMBA 10:05 - 10:55 Anne Tierney 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Open Gymnasium 13:00 - 17:45  
Body Design 13:30 - 14:20 Megan Wagner